34. Wilstermarsch Lauf
Sat, September 19, 2026
25554 Wilster
25554 Wilster
Wettbewerbe
- 5k Walk/Nordic walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:15 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wilstermarsch Stadion, 25554 Wilster
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wilstermarsch Stadion, 25554 Wilster
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wilstermarsch Stadion, 25554 Wilster
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5255/983067/2025-10-26 17:23:04