Agenbacher Duathlon
Sat, June 27, 2026
75389 Neuweiler
75389 Neuweiler
Wettbewerbe
- Cross duathlon (14 km)
- Cross duathlon (21,5 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, June 27, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:15 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 2 K |
| Cycling: | 11 K |
| Running: | 1 K |
| Participants: | women |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Agenbach, 75389 Neuweiler
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 27, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:35 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 3 K |
| Cycling: | 16.5 K |
| Running: | 2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Agenbach, 75389 Neuweiler
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
15791/1001342/2026-05-06 13:17:04