Dreikirchener Triathlon-Duathlon
Sun, June 28, 2026
56414 Dreikirchen
56414 Dreikirchen
Wettbewerbe
- Duathlon (27,98 km)
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Sprint distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 1 K |
| Cycling: | 21.8 K |
| Running: | 5.18 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schwimmbad Hundsangen, 56414 Dreikirchen
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 M |
| Cycling: | 21.8 M |
| Running: | 5.18 M |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schwimmbad Hundsangen, 56414 Dreikirchen
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 M |
| Cycling: | 21.8 M |
| Running: | 5.18 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schwimmbad Hundsangen, 56414 Dreikirchen
Nearby accommodations
Contact
13696/1001371/2026-05-06 15:17:04