21. Kunstweglauf Rednitzhembach
Sat, November 21, 2026
91126 Rednitzhembach
91126 Rednitzhembach
Wettbewerbe
- 3k
- 5.2k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
| Entry fees: | |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat loop course with multiple laps.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulzentrum Rednitzhembach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
2131/988921/2025-12-27 17:27:02