Mittsommerlauf Duisburg
Sun, June 21, 2026
47279 Duisburg
47279 Duisburg
Wettbewerbe
- 6k
- 6k Walk
- 12k
- 12k Walk
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:18 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad am Wolfsee, Kalkweg 262, 47279 Duisburg
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:18 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad am Wolfsee, Kalkweg 262, 47279 Duisburg
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:18 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad am Wolfsee, Kalkweg 262, 47279 Duisburg
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:18 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad am Wolfsee, Kalkweg 262, 47279 Duisburg
Nearby accommodations
Contact
27305/990849/2026-01-23 18:17:05