Neutraublinger Stadtlauf
Sun, May 10, 2026
93073 Neutraubling
93073 Neutraubling
Wettbewerbe
- 4.5k
- 4.5k Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.5 K |
| Participants: | adults and youth |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpark 1, 93073 Neutraubling
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpark 1, 93073 Neutraubling
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpark 1, 93073 Neutraubling
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
28283/992355/2026-02-27 13:37:05