OSTSEE Badekappenlauf
Sat, June 13, 2026
03053 Willmersdorf
03053 Willmersdorf
Wettbewerbe
- 2k
- 5k Run & Walk
- 10k Run & Walk
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mauster Str. 13, 03053 Willmersdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29448/1001249/2026-05-05 13:05:05