Schwindegger Schlosslauf
Sat, August 1, 2026
84419 Schwindegg
84419 Schwindegg
Wettbewerbe
- 5.3k
- 5.3k Walk
- 11.9k
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.25 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulhof, Schulstraße 11, 84419 Schwindegg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.25 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulhof, Schulstraße 11, 84419 Schwindegg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulhof, Schulstraße 11, 84419 Schwindegg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
1947/1003119/2026-05-13 23:01:02