Mud Monsters Run
East Grinstead RH19 4RR
- 2k Obstacle course
- 5k Obstacle course
- 10k Obstacle course
- 10k Obstacle course
- 20k Obstacle course
- 35k Obstacle course
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 2 K |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 20 K |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 35 K |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mud Monsters, Stuart Way, RH19 4RR East Grinstead
children/youth
Nearby accommodations
Contact
17252/963877/2025-06-13 09:11:03