1. Crosslauf des Laufprojekt Büdingen
Sun, April 12, 2026
63654 Büdingen
63654 Büdingen
Wettbewerbe
- 5.2k Trailrun
- 12k Trailrun
- 13.1M (Trailrun)
Race Overview
| Date: | Sunday, April 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schützenhaus, Am Hammer 5, 63654 Büdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
29821/989204/2025-12-29 16:35:06