Raiffeisentriathlon Hamm (Sieg)
Sun, July 12, 2026
57577 Hamm (Sieg)
57577 Hamm (Sieg)
Wettbewerbe
- Relay triathlon (13,2 km)
- Triathlon (21,3 km)
- Relay triathlon (21,3 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 3 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Waldschwimmbad Thalhausermühle, 57577 Hamm (Sieg)
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 15 K |
| Running: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Waldschwimmbad Thalhausermühle, 57577 Hamm (Sieg)
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 15 K |
| Running: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Waldschwimmbad Thalhausermühle, 57577 Hamm (Sieg)
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27276/997310/2026-04-13 19:19:04