Wustrower Stadt- und Friedenslauf
April 2027
29462 Wustrow
29462 Wustrow
Wettbewerbe
- 2.5k
- 5k
- 5k Hiking
- 5k Walk/Nordic walk
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.5 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 5 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 5 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29335/1001801/2026-05-07 15:31:06