44. Below- Gedenk- und Heidelauf
Sat, June 6, 2026
16909 Wittstock (Dosse)
16909 Wittstock (Dosse)
Wettbewerbe
- 3.1k
- 8.5k
- 8.5k Walk/Nordic walk
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:25 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.1 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion des Friedens, 16909 Wittstock
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion des Friedens, 16909 Wittstock
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion des Friedens, 16909 Wittstock
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion des Friedens, 16909 Wittstock
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
6180/1002340/2026-05-12 18:11:03