Brazen New Year's Day Half Marathon
January 2027
Castro Valley, CA 94546
Castro Valley, CA 94546
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 13.1M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, January 1, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:10 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, January 1, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:55 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, January 1, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
9059/989994/2026-01-13 09:21:07