Lauf um die Himmelsschaukel Bründersen
34466 Wolfhagen-Bründersen
- 5k
- 5k Nordic walk
- 10k
- 20k
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:40 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:40 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 20 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Bründersen, Naumburger Straße 60, 34466 Wolfhagen-Bründersen
children/youth
dp.event.results.label
Nearby accommodations
Contact
27921/999599/2026-04-28 17:25:05