Hofsee-Triathlon
Sun, May 24, 2026
23560 Lübeck
23560 Lübeck
Wettbewerbe
- Triathlon (13,25 km)
- Relay triathlon (13,25 km)
- Triathlon (26,5 km)
- Relay triathlon (26,5 km)
- Triathlon (53,5 km)
- Triathlon (53,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 10.5 K |
| Running: | 2.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 10.5 K |
| Running: | 2.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 42 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 24, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 42 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beidendorfer Hauptstraße 32, 23560 Klempau
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
28442/999604/2026-04-28 17:43:06