London to Brighton Challenge
May 2026
London SE10 9EY
London SE10 9EY
Wettbewerbe
- 25k
- 56k
- 100k
- 44k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 25 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 56 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 100 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 17, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 44 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
6655/961172/2025-05-30 00:11:03