Aindlinger Kleeblattmarsch
September 2026
86447 Aindling
86447 Aindling
Wettbewerbe
- 25k Walk/Nordic walk
- 50k Walk/Nordic walk
- 75k Walk/Nordic walk
- 100k Walk/Nordic walk
- 100k Walk/Nordic walk (relay)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 25 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz 1, 86447 Aindling
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:20 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 50 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz 1, 86447 Aindling
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:10 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 75 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz 1, 86447 Aindling
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 100 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz 1, 86447 Aindling
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 100 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz 1, 86447 Aindling
Nearby accommodations
Contact
29537/980406/2025-10-09 14:41:05