Alfstedter Herbstlauf
November 2026
27432 Alfstedt
27432 Alfstedt
Wettbewerbe
- 3.1k
- 4.7k Run & Walk
- 10.5k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 4.7 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:40 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz Alfstedt, an der B 495, Hauptstraße, 27432 Alfstedt
Nearby accommodations
Contact
29774/986026/2025-11-22 18:01:08