Trompeterlauf Bad Säckingen
Thu, July 23, 2026
79713 Bad Säckingen
79713 Bad Säckingen
Wettbewerbe
- 4k relay
- 4.2k
- 6.2k
Race Overview
| Date: | Thursday, July 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:25 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 4-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinbrückstraße, 79713 Bad Säckingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Thursday, July 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.19 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinbrückstraße, 79713 Bad Säckingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Thursday, July 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:40 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6.19 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinbrückstraße, 79713 Bad Säckingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3301/983625/2025-11-02 12:03:05