ASKLEPIOS TriTrekk
Fri, August 14, 2026
36433 Bad Salzungen
36433 Bad Salzungen
Wettbewerbe
- Relay triathlon (20,7 km)
Race Overview
| Date: | Friday, August 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1 K |
| Cycling: | 16.7 K |
| Running: | 3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bad Salzungen, Kurhausstraße
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
15183/987489/2025-12-06 16:43:04