Blaufränkisch Ultra
July 2026
7301 Deutschkreutz
7301 Deutschkreutz
Wettbewerbe
- 22k
- 36k
- 80k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, July 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 22 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat course. The start and finish lines are in different locations.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, July 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 36 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat course. The start and finish lines are in different locations.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, July 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 80 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the start?
What:
Start : for the race: 80k .
Where:
Bahnhof Deutschkreutz, 7301 Deutschkreutz
Where is the finish?
What:
Finish: for the race: 80k .
Where:
Bahnhof Deutschkreutz, 7301 Deutschkreutz
Nearby accommodations
Contact
15851/969658/2025-07-16 12:11:03