Bonbrucker Volksfestlauf
84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
- 5k Walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:30 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Ebenhauser Str. 4, 84155 Bonbruck (Bodenkirchen)
children/youth
Nearby accommodations
Contact
15643/975443/2025-09-05 17:21:04