Buller Gorge Marathon
February 2027
7866 Westport
7866 Westport
Wettbewerbe
- 13.1M
- 13.1M (Walk)
- 26.2M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, February 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Square, Westport
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, February 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:35 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Square, Westport
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, February 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Square, Westport
Nearby accommodations
Contact
1097/991877/2026-02-19 08:41:02