Chiang Mai Marathon
December 2026
50200 Chiang Mai
50200 Chiang Mai
Wettbewerbe
- 10k
- 13.1M
- 26.2M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Tha Phae Gate, 50200 Chiang Mai
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Tha Phae Gate, 50200 Chiang Mai
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Tha Phae Gate, 50200 Chiang Mai
Nearby accommodations
Contact
8130/988797/2025-12-26 05:51:02