Citrus Heritage Run
January 2027
Riverside, CA 92503
Riverside, CA 92503
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 13.1M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Monday, January 4, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Monday, January 4, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Monday, January 4, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victoria Av/Gibson St, Riverside
Nearby accommodations
Contact
12125/990161/2026-01-16 08:41:03