16. Citylauf Papenburg
Sun, April 19, 2026
26871 Papenburg
26871 Papenburg
Wettbewerbe
- 2k
- 5k
- 5k Walk
- 10k relay
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, April 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Stadtpark, Papenburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:35 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Stadtpark, Papenburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Stadtpark, Papenburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Stadtpark, Papenburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Stadtpark, Papenburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5936/978982/2025-09-28 18:55:04