Crosslauf Winhöring
October 2026
84543 Winhöring
84543 Winhöring
Wettbewerbe
- 3k
- 4k
- 7.5k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:35 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7.5 K |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Untere Hofmark 3b, 84543 Winhöring
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29293/982917/2025-10-24 19:33:08