VR-Bank Mitte Herbstlauf
Sat, September 26, 2026
37351 Dingelstädt
37351 Dingelstädt
Wettbewerbe
- 3k
- 5k
- 10k
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weihbühlpfad 2, 37351 Dingelstädt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weihbühlpfad 2, 37351 Dingelstädt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weihbühlpfad 2, 37351 Dingelstädt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weihbühlpfad 2, 37351 Dingelstädt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28278/987515/2025-12-07 09:59:07