Brokstedter Dorflauf
Sat, June 20, 2026
24616 Brokstedt
24616 Brokstedt
Wettbewerbe
- 1.9k
- 5.3k Walk
- 5.3k
- 10.6k
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.9 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 2, 24616 Brokstedt
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.3 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 2, 24616 Brokstedt
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.3 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 2, 24616 Brokstedt
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.6 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 2, 24616 Brokstedt
Nearby accommodations
Contact
4545/984629/2025-11-20 14:05:02