11. DORFLAUF Eckersmühlen
Sat, May 9, 2026
91154 Roth-Eckersmühlen
91154 Roth-Eckersmühlen
Wettbewerbe
- 4.6k
- 9.3k relay
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.6 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TV Eckersmühlen, Jahnstraße 24, 91154 Roth
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9.3 K |
| Relay: | 4-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TV Eckersmühlen, Jahnstraße 24, 91154 Roth
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TV Eckersmühlen, Jahnstraße 24, 91154 Roth
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
16332/986496/2025-11-29 12:13:04