Eggenfeldener Stadtlauf
July 2026
84307 Eggenfelden
84307 Eggenfelden
Wettbewerbe
- 5k Nordic walk
- 5k
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtplatz, 84307 Eggenfelden
Nearby accommodations
Contact
29033/971073/2025-07-24 15:11:04