Eierweglauf Seerhausen
Fri, August 21, 2026
01594 Seerhausen
01594 Seerhausen
Wettbewerbe
- 4.8k
- 6k
- 14k
Race Overview
| Date: | Friday, August 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 01594 Seerhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Friday, August 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 01594 Seerhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Friday, August 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 14 K |
| Participants: | students |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 01594 Seerhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
4967/984336/2025-11-14 13:27:03