Geithainer Herbstlauf
Sun, September 6, 2026
04643 Geithain
04643 Geithain
Wettbewerbe
- 2.5k
- 7k
- 7k Walk
- 17k
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:10 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Henning Frenzel Stadion, Rosental 2, 04643 Geithain
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Henning Frenzel Stadion, Rosental 2, 04643 Geithain
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Henning Frenzel Stadion, Rosental 2, 04643 Geithain
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 17 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Henning Frenzel Stadion, Rosental 2, 04643 Geithain
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27824/984529/2025-11-19 02:11:06