GO-IN6WEEKS
Kanton Luzern
- 4k
- 10.2k Walk
- 10.2k
- 4.8k
- 10k Walk
- 10k
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, April 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, April 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 06:25 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 10.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, April 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, May 5, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, May 5, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 06:25 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Race Overview
| Date: | expected Wednesday, May 5, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Verschiedene Ortschaften im Kanton Luzern
children/youth
Nearby accommodations
Contact
7626/1004197/2026-05-18 19:11:03