Grand Trail des Lacs et des Chateaux
July 2026
4071 Eupen
4071 Eupen
Wettbewerbe
- 8k
- 17k
- 60k
- 105k
- 30k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 17 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 60 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 105 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, July 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 30 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
11278/970129/2025-07-18 00:11:03