Crazy Runners Frankenwald Trail
Sat, July 25, 2026
95179 Geroldsgrün
95179 Geroldsgrün
Wettbewerbe
- 8.8k
- 15k Trailrun
- 30k Trailrun
- 52k Trailrun
Race Overview
| Date: | Saturday, July 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.8 K |
| Entry fees: | |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, July 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 15 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, July 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 30 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, July 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 52 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände TSV Dürrenwaid, Silberstein, 95179 Geroldsgrün
When:
Sun, 06.03, 18 09:00 - 14:00
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
5869/992544/2026-02-27 17:35:03