1. Wiesenseelauf Hemsbach
Sat, April 25, 2026
69502 Hemsbach
69502 Hemsbach
Wettbewerbe
- 2k
- 10k
- 10k relay
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | everybody |
| Relay: | 5-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathaus, 69502 Hemsbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5942/988910/2025-12-27 17:21:03