ING Night Marathon Luxemburg
Sat, May 16, 2026
1347 Luxembourg
1347 Luxembourg
Wettbewerbe
- 5k (teams)
- 13.1M
- 26.2M
- 26.2M relay
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Teams: | 3-person team (team members race at the same time) |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
10 Circuit de La Foire Internationale, 1347 Luxembourg
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
10 Circuit de La Foire Internationale, 1347 Luxembourg
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
10 Circuit de La Foire Internationale, 1347 Luxembourg
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Relay: | 4-person relay |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
10 Circuit de La Foire Internationale, 1347 Luxembourg
Nearby accommodations
Contact
132/991799/2026-02-15 10:09:01