26. DJK Jakobuslauf
Sat, July 18, 2026
86152 Augsburg
86152 Augsburg
Wettbewerbe
- 8.7k
- 8.7k Walk
- 10.6k
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8.7 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jakobsplatz, 86161 Augsburg
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 8.7 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jakobsplatz, 86161 Augsburg
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.6 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jakobsplatz, 86161 Augsburg
Nearby accommodations
Contact
6844/986599/2025-11-29 13:27:04