Kremmen läuft
Sun, May 3, 2026
16766 Kremmen
16766 Kremmen
Wettbewerbe
- 4.2k Walk/Nordic walk
- 4.3k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:10 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 4.2 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle des SV Belafarm e.V., 16766 Kremmen OT Sommerfeld
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle des SV Belafarm e.V., 16766 Kremmen OT Sommerfeld
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:40 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle des SV Belafarm e.V., 16766 Kremmen OT Sommerfeld
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
8553/983833/2025-11-02 13:55:03