14. Lauf in die Sonne
71397 Leutenbach
- 5.8k
- 5.8k Walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5.8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Mehrzweckhalle, Leutenbach-Nellmersbach
Nearby accommodations
Contact
4689/981446/2025-10-17 23:29:12