ASML Marathon Eindhoven
Sun, October 11, 2026
5626 Eindhoven
5626 Eindhoven
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 13.1M
- 26.2M
- 26.2M relay
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
345/993542/2026-03-14 14:33:02