Mental Health Marathon
November 2026
5700 Zell am See
5700 Zell am See
Wettbewerbe
- 6k
- 13.1M
- 26.2M
- 26.2M relay
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeuferstraße 180, 5700 Zell am See
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29748/986337/2025-11-27 13:11:05