Osterlauf Obersontheim (2. Lauf des 4-Jahreszeiten Laufcup)
April 2027
74423 Obersontheim
74423 Obersontheim
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Walk
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 3, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hörlewasen 1, 74423 Obersontheim
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 3, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hörlewasen 1, 74423 Obersontheim
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 3, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hörlewasen 1, 74423 Obersontheim
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
16323/997841/2026-04-16 10:11:05