PolarNight Marathon
Sat, January 9, 2027
9258 Tromsø
9258 Tromsø
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 13.1M
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Saturday, January 9, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:20 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, January 9, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, January 9, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, January 9, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
606/991594/2026-02-10 17:59:02