19. Ramsthaler Wein-Berg-Lauf
Sat, October 10, 2026
97729 Ramsthal
97729 Ramsthal
Wettbewerbe
- 10.4k Walk
- 10.4k
- 17.3k
Race Overview
| Date: | Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 10.4 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ramsthal, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.4 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ramsthal, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 17.3 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ramsthal, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5499/988949/2025-12-27 17:31:04