Rochlitzer Berg Triathlon & Lauf
Sun, September 6, 2026
09306 Rochlitz
09306 Rochlitz
Wettbewerbe
- Triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (51 km)
- Triathlon (Olympic distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 4 M |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Markt 1 / Rochlitz, 09306 Rochlitz
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1 K |
| Cycling: | 40 K |
| Running: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Markt 1 / Rochlitz, 09306 Rochlitz
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1 M |
| Cycling: | 40 M |
| Running: | 10 M |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Markt 1 / Rochlitz, 09306 Rochlitz
Nearby accommodations
Contact
14731/997465/2026-04-15 18:47:04