ROGUE RUN a DarkStrides.com event
Seaford, NY 11783
- 1k
- 5k Run & Walk
- 5k
- 10k Run & Walk
- 10k
Race Overview
| Date: | expected Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:40 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
CEDAR CREEK PARK, 3340 Merrick Road, Seaford, NY 11783, US
Nearby accommodations
Contact
21100/976077/2025-09-11 20:11:04