Nördlicher Saale-Kreislauf
Sun, September 6, 2026
06193 Morl
06193 Morl
Wettbewerbe
- 6k Nordic walk
- 6k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulberg 7, 06193 Morl
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulberg 7, 06193 Morl
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulberg 7, 06193 Morl
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29510/997460/2026-04-15 18:43:05